Коростишів тоне у смітті. ФОТО

Коростишів тоне у смітті. ФОТО
Коростишів тоне у смітті. ФОТО
Про проблему зі сміттям розповідає Юлія Юзефович у Фейсбук:

"Звітуємось про пророблену роботу ЕНЕРГІЇ ЗМІН в напрямку ПРОБЛЕМИ СМІТТЯ в Коростишівському ОТГ.

Бруд в місті, не вистачає звичайних вуличних смітників, ті, що є переповнені і розлітаються по окрузі, сміттєві баки біля будинків в жахливому стані (давно зношені, ржаві, діряві), теж переповнені, біля частини торгових точок жахливий безлад і сміттєзвалища, в зоні одно-двоповерхових будинків свої хаотичні звалища, які просто збільшуються у величині та кількості. А стан офіційного сміттєзвалища на Бобрику, взагалі піковий, сміття везуть, а розгортати чим не мають (бульдозери несправні ), тому сміття просто висипають сусідніми кучами, і давно вже вийшли за межі відведеної території.

Чого чекати – гуманітарної катастрофи?

Щодня кількість сміття лише збільшується.

Як зменшити його кількість? – Сортувати.

Як розпочати цей процес в нашій ОТГ?

Пропоную:

1. Запровадити процес сортування в навчальних закладах, в приміщенні розташувати сортувальні баки, це дасть змогу привчати дітей змалку до сортування, виховує у них звичку, яку діти автоматично перенесуть на свій дім, плюс для закладу це буде незначний дохід на власні потреби. Спочатку взяти до участі декілька шкіл, а поступово впровадити навіть в садочках, установах тощо.

2. Внести до Правил благоустрою міста відповідні поправки в частині того, що торгові точки отримають дозвіл на торгівлю при наявності сортувальних баків, а також мають доглядати за територією, яка знаходиться поблизу торгової точки (адже як не уявляй, але найбрудніше біля «бувалих» торгових точок, і «сміття» виносять саме з них). Крім того не подовжувати договори оренди земельних ділянок, що надавалися під встановлення тимчасових споруд (кафе, магазинчиків і т.д.) у випадку систематичного порушення порядку на відведеній території. Забороняти, або обмежувати діяльність підприємств, що систематично порушують правила благоустрою міста.

3. Запровадити сортування відходів на прибудинкових територіях міста – встановлення додаткових баків для пластику та скла; заключення договору з підприємством, яке могло б забирати втор сировину на переробку.

Ми вивчили це питання самостійно. І !

Розпочали пошуки підприємства, яке б могло забирати відсортоване сміття з міста, сіл.

В результаті було знайдено підприємця, який займається збором вторсировини в Житомирі і готовий – БЕЗКОШТОВНО НАДАТИ БАКИ ДЛЯ СОРТУВАННЯ ПЛАСТИКУ ТА СКЛА, РОЗСТАВИТИ ЇХ ПОСТУПОВО ПО МІСТУ, СЕЛАМ, ОБЛАГОРОДИТИ МІСЦЯ ЗБОРУ СМІТТЯ власним коштом.

Найцікавіше, що як виявилося, він уже років три тому звертався з даною пропозицією в міську раду, до депутатів на сесії, але підтримки більшості так і не отримав. Але, насьогодні, у ситуації, що склалася, нам здається, це найактуальніший і найбезболісніший «стартап» для нашого отг, без зайвих затрат , щоб зменшити кількість сміття навкруги.

По даному питання ГОТУЄМО ЗВЕРНЕННЯ до сесії міської ради, щоб таки заключити строковий договір вартістю в 0 гривень на розташування по отг контейнерів для збору пластику, скла з даним підприємцем.

Також підприємець готовий взяти на обслуговування і навчальні заклади, плативши їм за це відповідні кошти.

4. Окремою увагою, хочемо обійти сьогоднішній вивіз сміття з міста – борг людей,які не сплатили за вивезене сміття становить біля 400 000₴ І він щодня росте. Що робити ?

Пропонуємо ввести схему «Пакет» (такий досвід вже практикують з липня в Брусилові) — комунальна установа закуповує сміттєві пакети (80л) , наносить на них логотип свого підприємства,і збирає по місту тільки пакети зі своїм логотипом. Жителі багатоповерхівок та приватного сектору, купуючи даний пакет з логотипом – вже оплачують послуги вивезення сміття. Купити ці пакети можна буде в комунальній установі, у працівників установи, що працюють на вивозі сміття, а також у найбільших продуктових магазинах міста (Фуршет, АТБ, тощо). Це, в свою чергу, спонукатиме людей, щоб сміття було менше, і вони вже пластик, скло відкидатимуть в інший контейнер, який для цього призначений. Таким чином зможемо вирішити проблему заключення договорів на вивезення сміття з населенням – адже одні його підписують, а інші – ні. В перехідному періоді, навіть ті, що не уклали договір з будь-яких причин зможуть «офіційно» утилізувати своє сміття ,купуючи відповідний пакет. Також схема «ПАКЕТ» сприятиме тому, що борги по вивезенню сміття не будуть продовжувати накопичуватись, їх потрібно буде тільки погасити за минулий період. Це також поступово підніме соціальні норми жителів нашої отг в поводженні з сміттям. З боргами пропонуємо — пропрацювати точково кожен багатоквартирний будинок місцевим депутатам та активістам. Нема чого казати, що не вдасться – треба пробувати.

Так ! Буде важко ! Але ніхто не каже, що результат буде миттєвим чи легким.

Але відповідно чинного законодавства, Україна вже має сортувати відходи, і ПОЧИНАТИ ТРЕБА З СЕБЕ.

ВІЗЬМЕМО ОДИН ОДНОГО ЗА РУКИ І ПОКАЖЕМО, ЩО КОРОСТИШІВСЬКА ОТГ – НЕ ПОМИЙНА ЯМА І ЗВАЛИЩЕ, А СВІДОМІ ЖИТЕЛІ, ЯКІ ПРАГНУТЬ КРАЩОГО ЖИТТЯ!

ЗРОБИМО ЦЕ РАЗОМ!

У матеріалі використані фото жителів Коростишева та актуальні фото сміттєзвалища на Бобрику."


Коростишів тоне у смітті. ФОТО

Коростишів тоне у смітті. ФОТО

Коростишів тоне у смітті. ФОТО

Коростишів тоне у смітті. ФОТО


Джерело статті: “https://zhitomir-online.com/podiyi/88921-korostyshiv-tone-u-smitti-foto.html” Об этом сообщает 0652ua.com со ссылкой на СМИ.

ТОП новости

Вход

Меню пользователя