У Кафедральному Соборі містя Коломия встановили один з найбільших вітражів Прикарпаття. ФОТО

У Кафедральному Соборі містя Коломия встановили один з найбільших вітражів Прикарпаття. ФОТО
В Коломиї в Катедральному Соборі незабаром освятять новий центальний вітраж.

Вітраж виконано за задумом та завдяки старанням Владики Юліана. Його розмір становить близько 14 м2 і він поправу може вважатися найбільшим на Прикарпатті. Про це повідомляють на сторінці Коломийської єпархії. Об этом сообщает sakvojag.in.ua со ссылкой на СМИ.

В малюнку використано класичний сюжет – домінуючу постать Христа Спасителя з відсутністю орнаментальних мотивів, завдяки чому постать Господа безмежно парує в небі. Вітражна композиція виконана Львівськими митцями в майстерні, яка є однією із лідерів виробництва вітражу в Україні та Європі. Досвід роботи, школа львівського вітражу – гарантія високої мистецької якості. Їхні твори конкурують з найкращими взірцями світового віражного мистецтва. Географія замовлень від Акапулько (Мексика) до Східних кордонів нашої Держави.

Для створення вітражу використано високоякісне кольорове скло та матеріали від відомих закордонних фірм-виробників.

Даний вітраж виконаний в стилі «Тіффані», в основі якої стоїть надзвичайна пишність, декоративність та враження інкрустації дорогоцінними каменями. Цю технологію створив американський художник Луіс Камфорт Тіффані в середині ХІХ століття.

Також за задумом Владики Юліана вітраж з обох боків захищає світло-прозора конструкція будівельного призначення із двох шибок.

Важкі фрагменти вітражу (кожен понад 150 кг.) вже встановили у вівтарній частині Собору.

Читайте також: Осіннє озелення : у Франківську висадять понад 300 дерев та дві тисячі кущів. ФОТО


Джерело статті: “http://frankivchany.if.ua/62947-u-kafedralnomu-sobori-mistya-kolomiya-vstanovili-odin-z-najbilshikh-vitrazhiv-prikarpattya-foto”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя